Skip to content

Budoku Magazin

Szórakozás, hírek és kultúra

  • Kezdőlap
  • Itthon és világ
  • Tech és IT
  • Toggle search form

Érdekességek a programozási nyelvek világából

Posted on 2021.05.11.2022.05.06. By admin Nincs hozzászólás a(z) Érdekességek a programozási nyelvek világából bejegyzéshez

A világunkon megközelítőleg 6500-7000 nyelv létezik, amit beszélhetünk és persze vannak egyszerűbbek és bonyolultabbak is egyaránt. A nyelvek az alapján alakultak ki, hogy réges-régen az emberek különböző hordákban éltek és a hordákon belül muszáj volt a tagoknak kommunikálniuk egymással. A különböző ilyen csoportok más és más elnevezést találtak a körülöttük lévő dolgokra és hosszú idő alatt így alakultak ki a különböző nyelvek. Ám vannak olyan nyelvek, melyeken igencsak nehéz lenne megszólalni.

A programozási nyelvek sokfélesége

A számítógépek és a digitális rendszerek mind-mind valamilyen programozási nyelvet használnak. Csak úgy, mint a rendes nyelvek között, a programozási nyelvek között is vannak elterjedtebbek és vannak kevésbe népszerűek. Mivel a programozás rendkívül összetett és bonyolult szakma, nem meglepő, hogy egyetlen programozási nyelv nem volt elég, hogy minden területet és igényt lefedjen.

Ha például böngészgetünk az interneten és weboldalakat nézegetünk / olvasgatunk, biztosak lehetünk, hogy HTML nyelven íródott. A fejlesztők a HTML kód segítségével építik fel a weboldalak szerkezetét és CSS nyelv segítségével a stílusát határozzák meg. Ha a mobilunkon megnyitunk egy alkalmazást, valószínűleg egy Swift, Objektum orientált C, vagy JAVA nyelven íródott programot indítottunk éppen el.
Nagytömegű adatok és adatbázisok kezelésére SQL nyelvet használnak, hogy könnyedén kiszűrjék a szükséges információt.

A Microsoft termékek, mint például az Excel, vagy a Word úgynevezett VBA kódot használnak, melyet a Microsoft saját maga dolgozott ki a hatékony munkafolyamatok elérése érdekében. A kisebb elektronikai berendezések, locsolórendszerek, digitális órák, könnyen lehet, hogy C++ nyelven íródtak, ugyanis ez egy viszonylag könnyen elsajátítható, univerzális nyelv. A számítógépes alkalmazásokat többek között Python nyelven szoktak írni, de matematikai egyenletek megoldásához is használatos.

Az ember és a gépek kommunikációja

Az, hogy mikor melyik nyelvet használjuk, sok mindentől függhet, ám az egyik legfontosabb, hogy a technikai adottságok mit engednek, illetve, hogy mi melyik nyelvet is ismerjük és melyikkel vagyunk képesek kivitelezni elképzeléseinket. Az itt leírt felhasználási területek nincsenek kőbe vésve, átfedések lehetnek a nyelvek, sőt az is elképzelhető, hogy egy projekt kivitelezéséhez egyszerre több nyelven íródott program is. Habár igen eltérnek egymástól a különböző nyelvek, egy közös mégis van bennük, mindegyiknek az a feladata, hogy kapcsolatot/átmentet teremtsen az emberek által ismert és a gépek által ismert nyelv között.

Tech és IT

Bejegyzés navigáció

Previous Post: Egy hasznos gyomnövény: a Tribulus Terrestris avagy a királydinnye
Next Post: Mi is pontosan az a Li-Fi wifi?

Érdemes ezt is elolvasni

  • Hogyan lehet véget vetni a szomszédok zajszennyezésének? Tech és IT
  • Hasznos tanácsok a mosogató dugulás elkerüléséhez Tech és IT
  • televízió
    Mi a különbség az OLED és a QLED paneltechnológiák között? Tech és IT
  • régi ház
    Hőszigetelés régen és ma Tech és IT
  • Hőszivattyús vagy klímás fűtést válasszunk? Tech és IT
  • víz
    Szivattyúk a ház körül Tech és IT

Vélemény, hozzászólás? Kilépés a válaszból

Az e-mail-címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Copyright © 2022 Budoku Magazin.

Powered by PressBook News WordPress theme